Sizde Paylaşın

Bu bloğu kurmaktaki amacım birikimlerimizi öğrendiklerimizi paylaşarak çocuklarımızı daha ileriye taşımak. Sizinde paylaşmak istediğiniz bilgiler, oyunlar, kitaplar en önemlisi çocuğunuzla yaşadığınız hoş anılarınız varsa ustuncocuklar@gmail.com adresine gönderin sizin adınızla bu sayfada yayınlayalım. Bilgiler paylaştıkca artar.

4 Mayıs 2015 Pazartesi

Look Look Oyunu

Zeka geliştirici aynı zamanda çok eğlenceli oyunlardan biri daha Look Look...

Görsel algı, matematik, renk ilişkisi, problem çözme, bağlantısal düşünme ve dikkat geliştirme özellikleri ile ön plana çıkan bu oyun eğlenirken öğretecektir. Oyundaki kartlar üzerindeki sevimli yaratıklar çocuğunuzun ilgisini çekecek dikkatli bakmasına ve odaklanmasına yardımcı olacaktır.

Oyun 68 adet karttan oluşuyor. Oyun sahasına 8 adet arkası değiştirilebilen kart ve 1 tanede look look kartı yerleştirilir. Look Look kartının üzerine meydan okuma kartları yerleştirilir. Sıra ile oyuncular bir kart çekerler. Kart herkese açıktır. Çıkan karta göre farklı çerçevelerdeki sevimli hayvanları bulma, farklı renkteki çerçevelerdeki toplama çıkartma işlemlerini yapma, şekilleri eşleştirme gibi konularda yarışılacak. Kazanan kartı alır ve sıradaki oyuncu ile devam eder.

2 ve daha fazla oyuncu ile oynayabileceğiniz bu oyunla çocuğunuzun hem zeka gelişimini destekleyecek hem eğleneceksiniz.

Yaş grubu 5+

İyi oyunlar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder